Idealny pokój dla gracza, bez wydawania mnóstwa pieniędzy!

0

Jaki jest idealny pokój dla gracza? Wybór jeszcze nigdy nie był tak fascynujący!

Niesamowity rozwój wszelkiego rodzaju akcesoriów dla graczy sprawił, że projektowanie pokoju dla gracza jeszcze nigdy nie było tak rozbudowane, tak skomplikowane i tak… fascynujące! Różnego typu biurka – gamingowe i klasyczne – konkurują ze sobą o względy graczy, oferując coraz to bardziej zaawansowane cechy. Podobnie sytuacja wygląda z fotelami, podkładkami pod myszki oraz ogólnego rodzaju ozdobami na biurko. Rozpocznijmy krótki przegląd, pamiętając jednak, że nie uda wymienić się wszystkich rzeczy pasujących do idealnego pokoju dla gracza – jest ich po prostu za dużo!

Biurka dla gracza – wybór powiększył się kilkukrotnie!

W ciągu ostatnich lat rozwój biurek gamingowych przybrał wręcz niewyobrażalne rozmiary. Rodzajów tych specyficznych mebli jest niewyobrażalnie wiele, a na pierwszy plan wysuwają się zaawansowane konstrukcje wyposażone w krawędzie z diodami LED, nierzadko również podnoszących się w zależności od pory dnia. Jest to oczywiście zgodne z filozofią pracy na stojąco, zwaną po angielsku “Standing Desk”. W ten sposób umożliwiamy kręgosłupowi odpoczynek od pracy (grania) w jednakowej pozycji przez dłuższy czas. Biurka dopasowane są w zasadzie do każdego budżetu. Zadowolony będzie gracz dysponujący kwotą około 200-300 złotych, jednak także entuzjasta, skłonny przeznaczyć na biurko około 1000-2000 złotych, wyda te pieniądze w przeświadczeniu wydania kwoty adekwatnej do możliwości prezentowanych przez biurko. Specjalne strefy na kable, platformy na klawiaturę oraz duże, ergonomiczne wymiary – oto cechy charakteryzujące naprawdę dobre biurko. Warto pamiętać również o rozwoju biurek minimalistycznych, o wstrzemięźliwym projekcie i świetnej jakości wykonania. Często jest to prosty blat oparty na komodach oraz solidnych nogach. W zupełności wystarcza to do wszystkich zastosowań biurka typowo gamingowego, jest tańsze i równie… modne!

Fotel do pokoju gamingowego – wygodny, sportowy… świecący?

Fotele do pokoju gracza również w ostatnich latach zmieniły się nie do poznania. Jeszcze kilka lat temu byłby to w najlepszym przypadku fotel żywcem przeniesiony z przeciętnego biura lub najczęściej po prostu… zwykłe krzesło. Kiedyś nie było żadnej różnicy pomiędzy fotelem do biurka, a fotelem dla gracza. Dzisiaj fotel do biurka to zdecydowanie inny mebel niż fotel dla gracza. Pierwszy wygląda nowocześnie, często bez podłokietników, lecz z naturalnie wyprofilowanymi plecami, w gustownym, szarym kolorze materiału. Fotele gracza w 99% modeli przypominają zaś konstrukcje znane z samochodów wyścigowych: potężne, rozbudowanie trzymanie boczne, wysokie oparcie, nieodłączne dwie poduszki: na część lędźwiową kręgosłupa oraz szyję. Siedzi się na nich specyficznie, jednak nie brakuje entuzjastów tego typu foteli. Bardzo ciekawe są fotele dla graczy wyposażone w światła LED. Mogą one synchronizować się za pomocą interfejsu A-RGB z komputerem! W zgodnej opinii ekspertów, niskiej klasy fotel gamingowy jest zdecydowanie lepszym wyborem, niż niskiej klasy tradycyjny fotel. W przypadku większego budżetu warto z kolei zainwestować w fotel ergonomiczny, z wieloma strefami regulacji, który doskonale dopasuje się do kręgosłupa i sprawi, że nawet cały dzień siedzenia nie będzie okupiony bólem pleców czy schorzeniami w przyszłości. Zawsze warto sprawdzić najpopularniejsze modele na żywo, siadając na nich w sklepach i testując wszystkie ustawienia. Pomoże to w podjęciu świadomej decyzji.

Ciekawe gadżety do pokoju gracza

Szeroki wybór ciekawych gadżetów do komputera jest praktycznie nieograniczony! Bardzo dużą sympatią cieszą się podkładki pod myszki, umożliwiające ruchy urządzeniem bez opóźnień, z zegarmistrzowską precyzją przekazujące komputerowi nasze koordynaty. Nierzadko podkładki mają wbudowane podświetlenie LED, gustownie prezentujące się z podświetlanymi w tej samej technologii myszkami. Warto wspomnieć o stacjach pogodowych, stanowiących zarówno ciekawą ozdobę, jak i centrum informacyjne związane z meteorologią. Chętnie wybierane są też tak zwane “liczniki subów”, czyli proste wyświetlacze pokazujące na bieżąco zmianę poziomu popularności prowadzonego przez nas kanału.

O czym z pewnością jeszcze warto pamiętać? Każde zdjęcie typowego pokoju gracza zawiera zawieszone na ścianie moduły lampek LED, grupowane w formie kilku sztuk lampek w kształcie struktury plastrów miodu. Kształt może być dowolny (wyższa cena), może być także z góry ustalony przez producenta. Ciekawie prezentują się też listwy LED podpięte do zwykłego gniazdka. Umieszczone za monitorem tworzą nowoczesną atmosferę, określaną przez wielu jako iście komputerowy klimat. Warto na bieżąco obserwować dynamicznie zmieniające się trendy w projekcie pokojów dla graczy. Ostatnio bardzo dużym wzięciem cieszyły się figurki bohaterów z filmów, seriali i gier. Najmodniejszy element każdego wystroju to z pewnością światła LED, obecnie niemal wszędzie: dyskach komputerów, płytach głównych, obudowach, kartach graficznych… przykłady można wymieniać w nieskończoność.