Hawajskie koszule – zobacz, jak je nosić 

0
hawajskie koszule

Jeszcze do niedawna hawajskie koszule kojarzyły się z kiczem i starszym panem na wakacjach. Jednak nic bardziej mylnego. Koszule hawajskie znowu wróciły do mody, trzeba tylko wiedzieć, jak je wystylizować. Hawajskie koszule – jak je nosić, żeby dobrze wyglądać?

Hawajska koszula – klasyka w modzie 

Hawajskie koszule nie są nowym trendem. W kulturze przewijają się już od dłuższego czasu. Koszula hawajska jest symbolem rajskiej plaży i wymarzonych wakacji. W końcu kto z nas, nie chciałby przenieść skrawka czegoś takiego do codziennego życia. Dlatego hawajskie koszule tak łatwo przyjęły się w modzie. Warto jednak unikać łączenia ich z szortami i sandałami. Takiemu zestawowi mówimy zdecydowane nie. Z czym więc je łączyć? 

Z czym nosić hawajskie koszule? 

Hawajska koszula to must have na lato. Lekki i luźny materiał idealnie sprawdza się w upalne dni. Warto jednak zadbać o spójny wygląd. Hawajska koszula jest głównym elementem stylizacji. Rzuca się w oczy i tak naprawdę niewiele jej potrzeba. Jeżeli przesadzimy z dodatkami, to faktycznie może stracić swój urok. Dlatego hawajskie koszule należy łączyć z prostymi dodatkami. W letnie upalne dni świetnym połączeniem będzie hawajska koszula a lnianymi spodniami. Len to najlepszy materiał na lato. Jest lekki i przewiewny. Dlatego długie spodnie wcale nie grzeją. Bardzo dobrym wyborem są także białe luźne spodnie lub jasne jeansy. W takiej stylizacji będziesz wyglądać jak Elvis Presley.

Hawajskie koszula bardzo dobrze łączą się także z jeansami. Najlepiej sprawdzi się prosty lub nieco luźniejszy krój. Do tego możesz podwinąć nogawki. Stylizację możesz uzupełnić o mokasyny lub inne dzienne buty. Raczej unikaj sandałów i klapek. Takie połączenie nie należy do korzystnych stylizacji. Dobrą propozycją są za to np. trampki. 

Pamiętaj, że hawajskie koszule należą do raczej luźnych elementów garderoby. Dlatego nie zapinaj ich na ostatni guzik. Zostaw jeden, lub dwa guziki rozpięte – w zależności do tego, jak daleko są od siebie rozmieszczone. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić. W końcu nie jesteś na plaży. W przypadku hawajskich koszul mniej znaczy więcej, dlatego nie wybieraj mocnych dodatków. Postaw na ciemne okulary przeciwsłoneczne, lub w metalowych oprawkach. Po prostu takie, które nie będą rzucać się w oczy. Taki dodatek sprawi, że stylizacja nabierze charakteru. Hawajską koszulę możesz nosić także rozpiętą. W takim przypadku załóż pod spód biały t-shirt. Pamiętaj, żeby raczej wybrać gładki model.